Dlaczego powstał Nieboraczek?

Pozytywna Dyscyplina to wspaniała filozofia, która pomaga nam zrozumieć dziecko oraz lepiej się z nim dogadywać. Niestety, wymaga od nas również radykalnej zmiany myślenia. Nagle okazuje się, że całe nasze wyobrażenie tego jak „działa” dziecko, jak powinniśmy się do niego zwracać i jak wobec niego zachowywać jest błędne!

Dlatego wcielenie w życie nowych reguł jest bardzo często trudne. Tym trudniejsze że w momencie konfliktu rodzic-dziecko dużą rolę zaczynają grać emocje. Dlatego postanowiliśmy przygotować serię mini e-booków, które będą brały na tapet wszystkie możliwe sytuacje konfliktowe jakie mogą wystąpić między dzieckiem a rodzicem.

Zadaniem każdego takiego e-booka będzie dostarczenie rodzicom konkretnych, prostych instrukcji co mówić i jak postępować w obliczu danej sytuacji. Dzieci są różne, różnie reagują, dlatego rozwiązań będzie zawsze pare, żeby rodzice mogli przetestować parę opcji i wybrać te, które są dla ich rodziny najlepsze.

Wiktoria Grzybowska

Założycielka

Cześć, jestem Wiktoria, mama Henryka lat 3. Praktyk pozytywnej dyscypliny. Założycielka Nieboraczka.

Gdy odkryłam Pozytywną Dyscyplinę byłam zachwycona!  Podchodzenie do dziecka z uprzejmością i stanowczością jednocześnie było dokładnie tym czego potrzebowałam.

Niestety szybko okazało się, że stosowanie praktyk i narzędzi PD nie jest wcale takie proste.

Po szybkiej lekturze książek o PD wiedziałam już czego nie robić i nie mówić… ale gdy dochodziło co do czego miałam pustkę w głowie i nie wiedziałam co robić i mówić.

Wtedy wpadłam na pomysł stworzenia nieboraczka i serii mini e-booków, pokazujących PD w praktyce. Minimum teorii maksimum konkretów. Obecnie e-booki tworzone są przez certyfikowane Edukatorki PD.

Agnieszka Semeniuk

Edukatorka Pozytywnej Dyscyplina – autorka e-booka (Histeria)

Mama ośmiomiesięcznego synka i trzyletniej córki, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców i nauczycieli, autorka fanpage Mama Belfer Agnieszka Semeniuk, w ostatnim czasie wspierająca szczególnie rodziców maluszków. Mama ośmiomiesięcznego synka i trzyletniej córki, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców i nauczycieli, autorka fanpage Mama Belfer Agnieszka Semeniuk, w ostatnim czasie wspierająca szczególnie rodziców maluszków.